A tanárok élete sem csak játék és mese. Tanárnő beszámolója a második félévről, fényképes bizonyítékokkal.
A diákok boldogsága
Az előző félévet boncolgatva említettem nektek kedves Tanítványaim, hogy a pedagógusok munkájának bizony csak egy kis részét teszi ki a tanítás. A nevelés, motiválás, dolgozatjavítás és felkészülés mellett nem szabad elfeledkeznünk arról, hogy egy jó pedagógus a diákok lelkivilágát is ápolja, mint egy kis színes virágot.

Fegyelmezés
Na igen, a fegyelmezés. Ezen a területen tényleg sokat csökkent a mozgásterünk az elmúlt években, de azért az aggódó szülők megnyugtatására mondom, hogy maradt még egy-két fegyvertény a tarsolyunkban. Mind közül a legkegyetlenebb és a legrettegettebb a B Ü N T I D O L G O Z A T.

Tanulókísérletek
Eddig nem beszéltem róla, de a reáltanároknak van egy titkos varázslatuk, amivel remekül rendbe lehet hozni a büntidolgozattal okozott népszerűség-zuhanást, és még a tanulók lelkivilágát is tisztítja. Ez pedig az imádott tanulókísérlet. Persze minden gyerek tudja, hogy a fekete mágiáért kemény árat kell fizetni.
Ahogy a tanár szakos egyetemisták képzelik a tanulókísérletet:

Kép forrása itt.
És ahogy a kegyetlen valóság leginkább kinéz:

Kép forrása itt.
Vizsgakultúra
Szép dolog a való élet, de a diákokat a vizsgákon való helytállásra is komolyan fel kell készítenünk. Én például mindig azt tanítom, hogy a tippelés az elfeledett passzív tudásra épül, ezért sosem szabad semmilyen feladatot üresen hagyni a dolgozatban.

És javítás után:

A tanév vége
Vannak az életben holtbiztos dolgok, amikre mindig lehet számítani. Ilyen például, hogy a tanév június 15. környékén mindenképpen véget ér, helyrehozhatatlan szívfájdalmat okozva ezzel diákok és pedagógusok ezreinek.
Tudjátok kedves Tanítványaim, sokan azt gondolják, hogy június 16-tól nagyjából így töltik a tanárok a napjaikat:

Kép forrása itt.
A sokkal izgalmasabb dolog

Az érettségi bizottság fejében
Sok diák szeretné kifürkészni, hogy mi rejtőzhet a vizsgabizottság tagjainak pókerarca mögött az akár tízórányi feleletcunami közben. Örömmel jelentem, hogy sikerült megszereznem a felügyelőtanárok agyhullámainak leképezését egy sárga papír fecnin.

Felhívnám a figyelmeteket a részletekre.

Nyári szünet
Sajnos semmi sem tart örökké, és még a tanévzáró értekezleteknek is vége szakad egyszer. És hogy mit kíván egy pedagógus magának a nyári szünetre?
Piros tinta, krétapor és főleg napló nélküli…

Jó pihenést, kedves Tanítványaim! Nemsokára újra találkozunk. 🙂
Ha tetszett az írás, még több vicces iskolát találsz a Facebookon.