Leírás
Szeretnél több játékos feladatot használni az órán, de nehezen találsz forrásokat?
A merev játékszabályok miatt nem illenek a feladatok az osztályodhoz?
Szükséged lenne bármikor rugalmasan rögtönözhető játékos feladatokra?
Bevallom, nagyon bosszantott, hogy a neten fellelhető órai játékok között nehéz olyat találni, ami a tanítást és konkrétan az ismeretek átadását segíti. Ha pedig mégis találtam, akkor a rugalmatlan játékleírás jelentősen megnehezítette, hogy a saját osztályaimhoz alakítsam a feladatokat. Így végül inkább összeállítottam a saját gyűjteményemet.
A 48 tanító kártya órára kártyacsomag
– 48 különböző nehézségi szintű ismeretátadó játékot tartalmaz a legegyszerűbbtől a többlépéses összetett projektmunkáig;
– színkóddal jelzi az új ismeretet tanító, és a már megtanultakat rendszerező játékokat;
– piktogrammal jelzi, hogy csoportmunkára, pármunkára, egyéni munkára, projektnek vagy osztálymunkára a legalkalmasabb a játék;
– piktogrammal jelzi, ha a játékos feladat előkészítés nélkül rögtönözhető;
– jelzi, ha a játékos feladat más feladatokkal kombinálható, és ha online is bevethető;
Ezen kívül a játékos feladatok leírása tartalmazza a szükséges előkészületeket, a játékhoz esetleg szükséges tárgyi feltételeket, a feladat lehetséges változatait, és további tippeket a megvalósításhoz.
A játékokat úgy állítottam össze, hogy minél több variációban felhasználhatók legyenek, így bármikor a saját osztályodhoz, tantárgyadhoz és a pillanatnyi körülményekhez igazíthatod őket. A kártyákat órai jegyzetként is használhatod, a matt fólia tollal írható, így feljegyezheted a saját tapasztalataidat és megjegyzéseidet.